Hipnoza i Autohipnoza 
Dr. Wojciech Orłowski
Co tak naprawdę niszczy ci życie?


416 880 9121

dr.walterorlowski@gmail.com

Toronto - Szczecin - Berlin


Wielu ludzi żyje w stanie, który odzwierciedla stan rośliny na powyższym zdjęciu. Nie są to życia pełne sukcesu.  

Kiedy używam słowa "sukces" - w tym artykule - nie mam na myśli dużych ilości pieniędzy. Sukces życiowy jest codziennym, pozytywnym, pełnym radości życia stanem mentalnym.

Znam ludzi olbrzymiego życiowego sukcesu, którzy nie są bogaci. Niektórzy z nich żyją na skromnej emeryturze.

Ich sukces życiowy polega na tym że robią to co jest dla nich istotne, to co sprawia im radość, to co daje im poczucie własnej wartości i spełnienia życiowego.

Znam również takich, którzy zarabiają dziennie więcej niż przeciętny człowiek zarabia w ciągu miesiąca, i pomimo to żyją w stanie podobnym do powyżej zobrazowanej rośliny.

Ich umysły wypełnione są stresem, depresją i ogólnym niezadowoleniem z tego co dzieje się w ich życiu. Nie robią oni tego co tak naprawdę chcieliby robić, dlatego że "sprzedali" swoją duszę za pieniądze, które przynosi im praca nie dająca im żadnej radości.

Ich codzienny stan mentalny jest stanem cierpienia, pomimo że pozory zewnętrzne często wywołują w postronnych obserwatorach poczucie zazdrości.

Roślina widoczna na powyższym zdjęciu jest chora. Nie jest ona obrazem "szczęścia" roślinnego. Jest ona "nieszczęśliwa" dlatego że przez dłuższy czas przebywała w środowisku z którego swojego szczęścia roślinnego nie mogła zaczerpnąć.

Artykuł który czytasz ma za zadanie pokazać że jakość życia ludzkiego, podobnie jak jest to w przypadku roślin, zależy od środowiska w którym życie przebiega.

Ma on za zadanie pokazać że o jakości życia człowieka decyduje jego środowisko mentalne - myśli które dominują w jego umyśle, a w szczególności programy mentalne, które dominują jego podświadomość. 


It's all in your head - Wszystko jest w twojej głowie

Wszystko zaczyna się w twoim umyśle!

Hipnoza i autohipnoza - Dr. Wojciech Orłowski

Wielu ludzi uważa że najważniejsze jest zdrowie i kiedy mówią o tym mają na myśli stan fizyczny człowieka.

Czy faktycznie fizyczny stan człowieka decyduje o tym że jest on szczęśliwy czy też nieszczęśliwy?

Ci wszyscy, których ciała są zdeformowane chorobą, wypadkiem czy też genetycznym kalectwem od urodzenia, a pomimo to żyją pełnią życia i są ludźmi autentycznego życiowego sukcesu, poprzez to co robią i jak żyją przekazują nam jedną z największych prawd życiowych.

Biblijne przysłowia: "Wszystko zaczyna się w umyśle", "Tak jak myślisz - takim jesteś", "Uważaj jak myślisz bo myśli twoje kształtują twe życie", wyrażają tą prawdę w słowach znanych ludzkości od tysiącleci.

Słowa te zaprzeczają że stan fizyczny ciała jest ostatecznym miernikiem szczęśliwego życia i potwierdzają prawdę, która mówi że najistotniejsze jest zdrowie psychiczne.


Kilka słów o ludziach żyjących pełnią życia

Hipnoza i autohipnoza - Dr. Wojciech Orłowski


Stephen Hawking
Powyżej widoczne okładki książek pokazują Stephena Hawkinga, jednego z najbardziej słynnych naukowców na świecie.

Jest on od wielu już lat całkowicie sparaliżowany, kompletnie zdeformowany fizycznie i pozbawiony możliwości mowy.

Stephen nie jest w stanie oddychać o własnych siłach - powietrze pompuje mu w płuca maszyna. Komunikację werbalną umożliwia mu syntezator komputerowy.

Podczas wywiadu, Hawking zapytany co myśli o swoim życiu odpowiedział: "Kto mógłby prosić o więcej?".

Uważa on że życie dało mu tak dużo jak tylko może dać.

Hawking pracował i osiągnął sławę naukową poprzez siłę swojego umysłu, który nie poddał się kompletnej deformacji ciała.

Wiele żyć ludzkich w sytuacji Hawkinga, zredukowanych byłoby do wegetacyjnej egzystencji w hospicjum.


Rick Hansen

Rick Hansen został sparaliżowany poprzez wypadek samochodowy w wieku lat piętnastu. Ten "sparaliżowany" człowiek przejechał na swoim krześle na kółkach dookoła świata.

Prztaczam kilka liczb, które odzwierciedlają to czego Hansen dokonał: 26 miesięcy, 40000 km, 34 kraje.

Ilu w pełni sprawnych fizycznie ludzi byłoby w stanie tego dokonać?

Życie Hansena potwierdza fakt że to co jest naprawdę istotne rozgrywa się nie w naszym ciele ale w umyśle.


Nick Vujicic


Nick Vujicic urodził się bez nóg, ramion i rąk.

Żyje on pełnią szczęścia! Życie jego jest pełne radości is sukcesu.

W jego książce czytamy: "Bez ramion, bez nóg, bez limitacji!".

Ze względu na rozmiary swojego "kalectwa", Nick jest najbardziej szokującym przykładem na to czego umysł może dokonać pomimo potężnie okaleczonego ciała. 


Terry Fox

Słynny na cały świat Terry Fox przebiegł 130 maratonów bez przerw pomiędzy nimi - 5373 km, w przeciągu 143 dni.

Terry Fox przebiegł ten dystans bez jednej nogi, podczas kiedy umierał na raka.

Możemy sobie jedynie wyobrazić jak nieprawdopodobną kontrolę miał jego umysł nad jego ciałem.


Michael J. Fox

Ciało znanego aktora Michaela J. Foxa roztrzęsione jest chorobą Parkinsona. Fox zmuszony był zakończyć swoją pełną sukcesu karierę aktorską, ale nie przestał być człowiekiem olbrzymiego sukcesu.

Jego umysł umożliwił my rozpoczęcie kariery w zupełnie innej dziedzinie.


Uważaj jak myślisz bo myśli twoje kształtują ci życie

Hipnoza i autohipnoza - Dr. Wojciech Orłowski

Ponad 2000 lat temu, kiedy biblijne przysłowie: "Uważaj jak myślisz bo myśli twoje kształtują twe życie" zostało zapisane, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego że posiadamy nie jeden ale dwa umysły, które myślą i kształtują nam życie.

Dzisiaj wiemy że posiadamy umysł świadomy i podświadomy. Wiemy również że to co dzieje się w naszym umyśle świadomym nie decyduje o jakości naszego życia.

To co decyduje o naszym szczęściu rozgrywa się w podświadomości.

Psychologia experymentalna odkryła że jedynie 5% życia człowieka kierowane jest jego świadomością, a całą resztą kieruje podświadomość. Umysł świadomy jest jedynie małym procentem całości ludzkiego umysłu.

Struktóra mentalna człowieka podobna jest do struktóry góry lodowej. Jedynie około 5% masy góry lodowej wystaje ponad powierzchnią oceanu. Cała reszta jej masy ukrywa się pod powierzchnią wody.


Dlaczego ludzie toną w oceanie życia?

Hipnoza i autohipnoza - Dr. Wojciech Orłowski

Titanic

Góra lodowa, która zatopiła Titanica

Jedynie bardzo mały procent góry lodowej, która zatopiła Tytanica ponad 100 lat temu wystawał ponad powierzchnią oceanu.

Olbrzymia większość tej góry ukryta była pod powierzchnią wody.

Podobnie jak w przypadku Tytanica, ludzie toną w oceanie życia dlatego że rozbijają się o górę lodową swojej własnej podświadomości. 

Góra ta zbudowana jest z negatywnych, podświadomych programów mentalnych które niszczą im życie.


Aby umysł nasz dla nas pracował nie wystarczy aby umysł mieć ...

Hipnoza i autohipnoza - Dr. Wojciech Orłowski

Hipnoza jest najskuteczniejszą metodą usuwania negatywnych programów mentalnych z obszaru ludzkiej podświadomości.

Nie wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego że istnieje wiele rodzajów hipnozy, które mogą zostać użyte po to aby wyzwolić umysł z negatywnych programów mentalnych.

Ludzie, którzy wiedzą o zbawiennych możliwościach hipnozy wykorzystują ją aktywnie, w formie hipnozy i autohipnozy pomagając sobie w ten sposób pokonać negatywny aspekt swojej podświadomości.

W moim gabinecie hipnoza używana jest w różnych jej formach w celu usunięcia konkretnych negatywnych programów mentalnych z podświadomości moich klientów, oraz jako metoda pomagania ludziom w ich codziennych zmaganiach ze stresem.

Aby utrzymać siłę naszych mięśni poddajemy je regularnemu procesowi fizycznego ćwiczenia. Wszyscy wiedzą o tym że mięsień, który nie wykonuje pracy zanika.

Atleci trenują swoje mięśnie regularnie, po to aby wykonały one dla nich taką pracę jaka jest od nich wymagana. Żaden z nich nie oczekuje że jego mięśnie zdobędą dla niego złoty medal na olimpiadzie tylko dlatego że je posiada.

Jest to ogólnie wiadome że posiadanie mięśni nie jest równoznaczne z ich zdolnością do wykonania koniecznej pracy fizycznej.

To co wszyscy wiedzą o swoich mięśniach fizycznych, jedynie bardzo niewielu wie o swoich "mięśniach" mentalnych.

Większość ludzi żyje w stanie bardzo dziwnej iluzji, która utrzymuje ich w przekonaniu że aby ich umysł dla nich pracował wystarcz aby ten umysł mieć.

Iluzja ta odpowiedzialna jest za szeroko rozpowszechnioną ludzką słabość psychiczną.

Życie współczesne nie wymaga od nas wielkiej siły fizycznej. Wymaga ono od nas wielkiej siły psychicznej koniecznej do pokonania stresu współczesnej codzienności.

Ci wszyscy, którym wydaje się że wystarczy umysł posiadać, aby umysł ten dla nich pracował, skazani są na niekończące się porażki życiowe doznawane w codziennych kolizjach z rzeczywistością.

Mam klientów, którzy świadomi konieczności ciągłego treningu umysłu pojawiają się w moim gabinecie regularnie na przestrzeni wielu lat.

Są to przeważnie ludzie, którzy pracują na wysokich pozycjach w korporacjach i których praca wymaga od nich olbrzymiej siły mentalnej.

Wykorzystują oni hipnozę po to aby w regularnych odstępach czasu wzmocnić swoją struktórę psychiczną.Powrót od Hipnoza i Autohipnoza na polską stronę główną

Strona główna w języku angielskim - Toronto Hypnosis Clinic