Hipnoza Na Pewność Siebie 
Dr. Wojciech Orłowski

Jak Nabrać Wiary w Siebie


416 880 9121

dr.walterorlowski@gmail.com

Toronto - Szczecin - BerlinWiara w siebie - niematerialny skarb

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski

Czy wolałbyś nabrać autentycznej wiary w siebie, czy też wejść w posiadanie tej 250 kg bryły czystego złota i pozastać do końca życia w stanie totalnego braku wiary w siebie?


Wiara w siebie, (pewność  siebie), jest wartością niematerialną, która decyduje o tym jak funkcjonuje całokształt twojej materialnej rzeczywistości.

Ze względu na to że twoja wiara w siebie (lub też jej brak), całkowicie determinuje wszystko co możesz i czego nie możesz, osiągnięcie stanu wiary w siebie jest cenniejsze niż jakiekolwiek inne osiągnięcia.

Wiara w siebie pozwala ci na podjęcie akcji w przeróżnych dziedzinach życia, podczas gdy brak wiary w siebie, totalnie paraliżuje twoją zdolność do podjęcia akcji koniecznej do osiągnięcia istotnych celów życiowych.


Wiedza jest tania

Inteligencja, sama w sobie nie jest wystarczająca 

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski


Możesz spędzić całą resztę swojego życia w bibliotekach i nabyć olbrzymią wiedzę na każdy temat.

Wiedza ta, sama w sobie, nie przyniesie ci żadnych korzyści jeśli nie będziesz w stanie wprowadzić jej w czyn.

Jedynie wiara w siebie jest w stanie umożliwić ci wykorzystanie nabytej wiedzy.

***

Możesz czytać o pływaniu do końca życia, ale jeśli brakuje ci pewności siebie, koniecznej aby wskoczyć do wody, nigdy nie nauczysz się pływać.

***

Inteligencja, szczególnie kiedy połączona jest ona z bogatą wyobraźnią, może wręcz utrudniać osiąganie sukcesów życiowych.

Ludzie obdarzeni wysoką inteligencją i bogatą wyobraźnią bardzo często cierpią na totalny brak wiary w siebie. Jest to spowodowane tym że w każdej sytuacji są oni w stanie wyobrazić sobie dlaczego coś może nie zadziałać. 


Pasja życiowa, sama w sobie, nie jest wystarczająca 

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski


Spotkałem wiele osób, które pomimo posiadania pasji życiowej nigdy nie były w stanie wprowadzić jej w życie.

Osoby te nie posiadały wiary w siebie koniecznej do przekształcenia swojej pasji życiowej w konkretne formy działalności.

Pomimo posiadania pasji życiowej, osoby te wykonywały prace, które nie przynosiły im ani zadowolenia ani dochodów, które praca wykonywana zgodnie z posiadaną pasją życiową mogłaby potencjalnie dostarczyć.

Spotkałem też osoby które podjęły prace zgodne ze swoją pasją życiową, ale nie były w stanie ich utrzymać, ze względu na to że ich wiara w siebie została im odebrana.


Konkretny przykład potwierdzający powyższe prawdy życiowe

Czyli

Spowiedź hipnotyzera

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski


Jest to jedynie część książek o hipnozie, które przeczytałem przed rozpoczęciem mojej praktyki w dziedzinie hipnozy klinicznej


Konkretny przykład potwierdzający powyższe prawdy życiowe, który tutaj przytoczę jest przykładem wziętym z mojego własnego życia.

Ponad 20 lat temu - kiedy przeczytałem już wszystko co warto było przeczytać na temat hipnozy (zajęło mi to 4 lata) - doszedłem do wniosku że osiągnąłem już wystarczającą wiedzę aby rozpocząć praktykę.

Miałem olbrzymią wiedzę na temat hipnozy, wielką pasję pomocy ludziom cierpiącym z powodu przeróżnych problemów mentalnych i wystarczającą dozę inteligencji aby (jak mi się wydawało) rozpocząć tak bardzo upragnioną działalność.

To czego doświadczyłem po umieszczeniu ogłoszenia o mojej praktyce hipnozy w Vitality - torontońskim magazynie poświęconym medycynie naturopatycznej - głęboko mnie zaskoczyło i totalnie zachwiało moje poczucie pewności siebie.

Dostałem kilka telefonów z mojego pierwszego ogłoszenia w Vitality, ale za każdym razem, kiedy osoba potrzebująca pomocy chciała się ze mną umówić na spotkanie, robiłem co tylko było w mojej mocy aby osobę tą odesłać do jednego z moich znajomych lekarzy, którzy praktykowali hipnozę.

Zaskoczony moim własnym zachowaniem umieściłem następne ogłoszenie w Vitality i to czego doświadczyłem po umieszczeniu pierwszego ogłoszenia powtórzyło się, pokazując mi że totalnie brakowało mi pewności siebie aby rozpocząć moją upragnioną praktykę.

Moje trzecie ogłoszenie przyniosło takie same rezultaty jak dwa poprzednie, a ja powoli zacząłem wpadać w depresję.

Zacząłem wpadać w depresję bo zobaczyłem bardzo wyraźnie że pomimo mojej wiedzy, pasji i inteligencji nie byłem w stanie działać.

Jak pokonałem mój problem braku pewności siebie?

Mój paraliżujący akcję brak pewności siebie pokonałem przy pomocy dobrego hipnotyzera.


Źródła braku pewności siebie

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski


Rodzice - twoi negatywni hipnotyzerzy

Najczęściej, ci którym pewności siebie brakuje są ofiarami negatywnej, rodzicielskiej hipnozy.

To co rodzice regularnie powtarzają swoim dzieciom działa na chłonny umysł dziecka jak najsilniejsza hipnoza.

Umysł dziecka, do siódmego roku życia pracuje na częstotliwości identycznej do częstotliwości pracy umysłu podczas transu hipnotycznego.

Z tego względu, to co dzieci słyszą od swoich rodziców regularnie, koduje się w ich podświadomości tak jak kodują się w podświadomości sugestie hipnotyczne podawane podczas hipnozy.

Do typowych, negatywnych, rodzicielskich sugestii hipnotycznych należą:

Oh! Ty tego nie dasz rady sam zrobić.

Synku, za wysokie progi jak na twoje nogi.

Przestań bujać w obłokach, zejdź na ziemię i zobacz co jest dla ciebie realne.

O tym możesz sobie jedynie pomarzyć.

Pieniądze szczęścia nie dają.

Bogaci ludzie to sami oszuści.

Jeśli jesteś ofiarą negatywnej, rodzicielskiej hipnozy, podświadomość twoja wymaga oczyszczenia z negatywnych programów mentalnych, które odbierają ci pewność siebie.

Tak długo jak negatywna, rodzicielska hipnoza będzie rządziła twoją podświadomością, tak długo będzie ci brakowało pewności siebie i nic się w twoim życiu nie zmieni.

Sposób w jaki traktowano cię podczas kiedy twoja wiara w siebie nie była jeszcze wystarczająco silnie zakorzeniona

Negatywna, rodzicielska hipnoza nie jest jedynym źródłem braku pewności siebie.

Ofiarami braku pewności siebie są również osoby, które podążając za swoją pasją życiową zaczęły odważnie wprowadzać ją w życie, ale którym negatywne traktowanie i negatywne sugestie ludzkie podcięły skrzydła. 

Przypadki podcięcia skrzydeł są dużo łatwiejsze do rozwiązania niż przypadki negatywnej, rodzicielskiej hipnozy, która opanowała podświadomość w wieku, w którym nasiąka ona sugestiami bardzo głęboko.


Dwa sposoby na nabranie pewności siebie

Hipnoza na pewność siebie - Dr. Wojciech Orłowski


1. Metoda małych kroków

Metoda małych kroków bazuje na tym że w każdej dziedzinie życia istnieje poziom na którym jesteś w stanie w tej dziedzinie funkcjonować.

Jazda samochodem po ulicach miejskich może być dla ciebie nie możliwa ze względu an lęk, ale prawdopodobnie możesz wsiąść do samochodu i w nim siedzieć.

Siedząc w samochodzie możesz włączyć silnik.

Po włączeniu silnika możesz włączyć i wyłączyć pierwszy bieg.

Następnie możesz pojechać parę metrów do przodu, włączyć bieg wsteczny i pojechać parę metrów wstecz.

Manewry te możesz wykonać na dużym pustym parkingu aż do momentu, w którym odważysz się jechać.

***

Metoda małych kroków - jak pokazałem to powyżej - składa się z łańcucha manewrów które MOŻESZ wykonać bez żadnego problemu.

Metoda małych kroków jest metodą akcji, która buduje w twej podświadomości wiarę w to że możesz wykonać to co chcesz wykonać.

Każdy kto uczył się jazdy samochodem, robił to metodą małych kroków, które w końcu doprowadziły do tego że manewry jazdy samochodem stały się automatyczne.

Inaczej mówiąc, zakorzeniły się one w podświadomości, a jazda samochodem stała się całkowicie hipnotyczna - wykonywana automatycznie przez podświadomość.

***

Proces budowania wiary w siebie, który opisałem powyżej, na przykładzie pokonania lęku jazdy samochodem, można zastosować w każdej innej dziedzinie życia.

***

Metoda małych kroków wymaga doświadczonego trenera, który jest w stanie poprowadzić cię poprzez wielostopniowy proces w kierunku osiągnięcia upragnionego celu.

Metoda małych kroków, tak jak każdy inny proces osiągania czegokolwiek, zawiera w sobie sukcesy i porażki.

Rolą trenera jest odpowiednie dozowanie poziomu trudności kolejnych etapów metody małych kroków i inspiracja osoby pracującej nad osiągnięciem pożądanego poziomu wiary w siebie, w momentach zwątpienia w swoje możliwości. 

Metodę małych kroków stosuję już od wielu lat, pomagając moim klientom osiągnąć pożądany poziom wiary w siebie w różnych dziedzinach życia.

2. Metoda transu hipnotycznego

Metoda transu hipnotycznego bazuje na tym że twój umysł reaguje na sytuacje rzeczywiste tak samo jak na sytuacje wyimaginowane.

Na przykład:

Jeśli idziesz ciemną i opustoszałą ulicą i nagle słyszysz że ktoś idzie za tobą - najprawdopodobniej pojawi się w twoim umyśle uczucie zagrożenia i lęku.

Takie samo uczucie zagrożenia i lęku może wywołać w tobie twoja własna rozbudzona wyobraźnia. Samo wyobrażenie sobie że ktoś za tobą idzie, jest w stanie wywołać w twoim umyśle reakcję identyczną do reakcji na rzeczywiste kroki nieznajomego idącego za tobą.

***

Osobę pragnącą nabyć wiarę w siebie w konkretnych sytuacjach życiowych wprowadzam w trans hipnotyczny, w którym osoba ta wchodzi w wyimaginowane sytuacje, identyczne do sytuacji, z którymi nie radzi sobie ona w codziennej rzeczywistości.

W rzeczywistości transu hipnotycznego, która podobna jest do rzeczywistości snu, manipulacja wyimaginowaną sytuacją praktycznie nie ma granic.

Manipulacja ta odbywa się poprzez odpowiednio dobrane sugestie hipnotyczne.

Wielokrotne, bezproblemowe przejścia przez typowe sytuacje życiowe, w których pojawia się problem wiary w siebie - w transie hipnotycznym - powoduje że umysł osoby pracującej nad osiągnięciem wiary w siebie zaczyna wiarę w siebie sukcesywnie budować.

Jako że dla umysłu nie ma znaczenia czy dana sytuacja jest rzeczywista czy też wyimaginowana - trans hipnotyczny pozwala na nieograniczony trening umysłu w kierunku osiągnięcia wiary w siebie, w warunkach wolnych od jakiegokolwiek faktycznego psychologicznego zagrożenia.

Inaczej mówiąc - trans hipnotyczny dostarcza osobie pracującej nad zdobyciem wiary w siebie całkowicie-psychologicznie-bezpiecznych warunków pracy nad osiągnięciem upragnionego celu.

W warunkach hipnotycznego bezpieczeństwa ludzie uczą się pokonywać to co w realnej codziennej rzeczywistości byłoby dla nich psychologicznie niemożliwe do przejścia.Powrót od hipnoza ... na stronę polską główną

Powrót od hipnoza ... na stronę główną angielską